Diennakts tālrunis

Eiropas sadarbības projekti

PURE – projekts eitrofikācijas procesu mazināšanai Baltijas jūrā

Rezultāti:

  1. samazināts fosfora savienojumu piesārņojums attīrītajos notekūdeņos;
  2. optimizēta gaisa padeve bioreaktoru aerāciajs zonā;
  3. uzlabota tehnoloģiskā procesa kontrole ;
  4. nodrošināta iespēja efektīvāk vadīta attīrīšanas procesu atbilstoši papildus informačijas nodrošinājumam par skābekļa, slāpekļa un fosfora savienojumu koncentrāciju attīrīšanas iekārtu blokos.

Laika grafiks: projekts tika īstenots laika periodā no 2009. līdz 2012. gadam.

Kopējās izmaksas un finasējuma avoti: projekta kopsumma 3,1 milj. EUR. SIA “Jūrmalas ūdens” kā projekta partnera izmaksas 0,4 milj. EUR, kas tika segtas no ERAF un SIA “Jūrmalas ūdens” līdzekļiem.

Vadošais partneris – Baltijas pilsētu savienības Vides komisija un partnerorganizācijas Džona Nurminena fonds (John Nurminen Foundation) un HELCOM, kas ietilpst projekta vadības grupā. SIA „Jūrmalas ūdens” projektu realizēja kopā ar septiņiem citiem ūdenssaimniecības uzņēmumiem: SIA „Rīgas ūdens” (Latvija), Brestas ūdenssaimniecības uzņēmums „Brestvodokanal” (Baltkrievija), Ščecinas ūdenssaimniecības uzņēmums (Polija), Lībekas ūdenssaimniecības uzņēmums (Vācija), Kohtlajerves ūdensapgādes uzņēmumu (Igaunija), Gdaņskas ūdenssaimniecības uzņēmums (Polija) un Mariehamnas ūdensapgādes uzņēmumu (Somijā).

Plašāka informācija par projektu pieejama šeit .

Sīkāka informācija par labās prakses piemēru, kas projektā realizēts Slokas NAI, pieejama šeit.

image 2

IWAMA – Interaktīva ūdessaimniecības pārvaldība

Rezultāti:

  1. veikts energoefktivitātes audits, lai precizētu nepieciešamos uzlabojumus Sloas NAI katrā atsevišķajā attīrīšanas procesa blokā;
  2. izstrādāta priekšizpēte Slokas NAI dūņu apstrādes tehnoloģijām;
  3. pilotprojekts Slokas NAI.

Laika grafiks: projekts tika īstenots laika periodā no 2016. līdz 2019. gadam.

Kopējās izmaksas un finasējuma avoti: projekta kopsumma 4,6 milj. EUR. SIA “Jūrmalas ūdens” kā projekta partnera izmaksas 0,2 milj. EUR, kas tika segtas no ERAF un SIA “Jūrmalas ūdens” līdzekļiem.

Plašāka informācija par projektu pieejama šeit.

Labās prakses pārnese pieejama šeit.

NOAH – Baltijas jūras aizsardzība no neattīrītu notekūdeņu ieplūdes pilsētu teritorijās plūdu laikā

Rezultāti:

  1. nokrišņu daudzuma mērīšana konkrētās Jūrmalas vietās, pētot nokrišņu korelāciju ar pieplūdēm pašteces kanalizācijas tīklā, kas sniedza iespēju potenciāli kristisku vietu lokalizācijai.
  2. lietus kanalizācijas izlaižu vietu detektēšana, piesārņojuma noteikšanai, īpašu uzmanību pievēršot pieslēgumiem caur grāvjiem no privātīpašumiem. Sadzīves notekūdeņu kanalizācijas izlaižu detektēšana grāvjos, kas kopumā kalpo kā primārais rīks nelikumīgas darbības fiksēšanai un pilsētas sadzīves notekūdeņu kanalizācijas pieveinojumu veicināšanai.
  3. uzlabojumi esošajā SCADA sistēmā – pašteces kanalizācijas tīklu kontrolei un vadībai.
  4. Projekta ietvaros iegādātas mērierīces, piemēram, plūsmas mērītāji, klimata mikrostacijas, līmeņa devēji, piesārņojuma ekspresanalizatori, datortehnika, programmatūra u.c., kas tiek izmantotas arī turpmākajā uzņēmuma darbībā.

Dalīties